Het Versnellingslab circulair bouwen biedt een werksessie aan waarin corporaties met hun gemeente(n) en huurdersorganisaties werken aan Prestatieafspraken gezond en toekomstbestendige wonen. Naast een onderlinge kennismaking bespreken de deelnemers tijdens deze bijeenkomst in op welke thema’s zij kunnen en willen samenwerken om een meer gezonde en toekomstbestendige woon- en leefomgeving te realiseren en wat hen hierbij op weg helpt. Tijdens de sessie komen inspirerende voorbeelden langs uit het land. Zo presenteren Joop Ketelaers, gemeente Eindhoven en Matthijs Hulsbosch, Woonstichting Thuis de kansen die zij creëren op circulair (samen)werken. Marieke Venselaar, Versnellingslab, presenteert de Handreiking circulaire prestatieafspraken. Bouwe Meijer en Tineke Beuker, ministerie BZK, gaan in op de Nationale Prestatieafspraken tussen het Rijk en de woningcorporaties en hoe circulariteit daarin een plek krijgt.
Tijdens de werksessie maken we onder begeleiding van Green Village een wandeling over het terrein om circulaire en klimaatadaptieve oplossingen in de praktijk te bewonderen. We sluiten af met een drankje.
Wil je weten hoe in samenwerking onderhoud en beheer zo circulair mogelijk ingericht kan worden, hoe we materialen hergebruiken in de nieuwbouw of de toepassing van biobased materialen stimuleren of hoe we de bestaande voorraad beter kunnen benutten en behouden? Wil je dit verankeren in de prestatieafspraken of juist toepassen in de praktijk? Dan is deze sessie iets voor jou!
Voor wie is deze sessie?
De sessie brengt collega’s vanuit gemeenten en corporaties die werken aan circulariteit samen. Wij vragen corporaties een vertegenwoordiger van de gemeente(n) mee te nemen en omgekeerd vragen we gemeenten een collega van de corporatie mee te nemen. Ben je actief in een huurdersorganisatie? Je bent van harte welkom.
Er is ruimte voor maximaal 75 deelnemers, dus meld je snel aan!
Versnellingslab circulair bouwen
Groene Huisvesters participeren in het Versnellingslab Circulair Bouwen samen met Cirkelstad, Alba Concepts, Aedes en Platform31. Het doel van het Versnellingslab is: woningcorporaties helpen om de komende jaren versneld concrete stappen te zetten naar circulair (ver)bouwen. Wil jij meteen aansluiten? Stuur een mail naar Groene Huisvesters.