[Nieuws](https://aedes.nl/actueel)

 



#  Nieuw in het Aedes-datacentrum: dashboard ESG-rapportage 



 



 ![](https://aedes.nl/themes/custom/aed/static/images/icons/icon_nieuws_header.png)  Nieuws · 30 oktober 2025  

 

 Expert ![Barend van de Kraats](https://aedes.nl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/2022-08/Barend-van-de-Kraats-22-07-01-77-b.jpg?h=fd377291&itok=Sx9NlVfu)

 







 



[Barend van de Kraats](https://aedes.nl/kraats)

 





Programmamanager Aedes-benchmark

 



 

 

 

 



 

 

 

 

 

Cijfers en grafieken over ESG (Environment Social and Governance) zijn nu beschikbaar in het Aedes-datacentrum. Samen met een aantal corporaties en het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW) zet Aedes hiermee een stap richting ESG-verantwoording, die specifiek is toegespitst op de corporatiesector.



 



 

      Delen   - [ Facebook ](https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://aedes.nl/markdownify/node/14264&title=Nieuw in het Aedes-datacentrum: dashboard ESG-rapportage "Delen met Facebook")
 - [ X ](https://x.com/intent/tweet?text=Nieuw in het Aedes-datacentrum: dashboard ESG-rapportage+https://aedes.nl/markdownify/node/14264 "Delen met X")
 - [ Linkedin ](https://www.linkedin.com/sharing/share-offsite/?url=https://aedes.nl/markdownify/node/14264 "Delen met Linkedin")
 - [ Email ](mailto:?subject=Nieuw in het Aedes-datacentrum: dashboard ESG-rapportage&body=https://aedes.nl/markdownify/node/14264 "Delen met E-mail")
 




 



 

 

 



## ESG-rapportage niet verplicht 

Een ESG-rapportage geeft inzicht in de maatschappelijke impact van een organisatie. Deze impact vind je niet terug in de financiële rapportages. Voor woningcorporaties is een ESG-rapportage niet verplicht. Toch wilde een aantal corporaties er wel mee aan de slag, omdat ze dan beter kunnen sturen op duurzame en sociale doelen.

Samen met hen is een ESG-rapportage ontwikkeld die zich toespitst op corporaties, zodat zij niet allemaal zelf het wiel hoeven uit te vinden. Omdat ook het WSW is betrokken, is er in de rapportage ook een koppeling gelegd met het perspectief van financiers en hun informatiebehoefte.



 



 

 







## Beschikbaar in het Aedes-datacentrum

Het dashboard *ESG Cijfers &amp; Grafieken* is nu ook beschikbaar in het Aedes-datacentrum. De grafieken kun je als corporatie gebruiken in een eigen ESG-rapportage, met data vanuit dVi, benchmark en andere bronnen. De data achter de grafieken is gemakkelijk te downloaden.

Dit dashboard biedt data en visualisaties over duurzaamheid, betaalbaarheid, leefbaarheid en woningvoorraad, maar ook over huurdersoordeel en het eigen personeelsbestand. Het dashboard is toegankelijk voor alle leden van Aedes.



 



 

 







 [     Ga naar de ESG-rapportage in het Aedes-datacentrum (inloggen als Aedes-lid) ](https://aedesdatacentrum.nl/mosaic/esg/esg--cijfers-en-grafieken) 

 



 

 





 



##  Lees meer over 

 [Data en digitalisering](https://aedes.nl/data-en-digitalisering) 

 [Toezicht en visitatie](https://aedes.nl/toezicht-en-visitatie)