[Nieuws](https://aedes.nl/actueel)

 



#  Aedes: maak vaart met nieuw asbeststelsel 



 



 ![](https://aedes.nl/themes/custom/aed/static/images/icons/icon_aedes-standpunt_header.png)  Aedes-standpunt · 19 februari 2020  

 

 Expert ![Gerrie van der Breggen](https://aedes.nl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/2022-10/Gerrie-van-der-Breggen-22-09-30-253-01.jpg?h=97102f31&itok=5AP479Pv)

 







 



[Gerrie van der Breggen](https://aedes.nl/breggen)

 





Adviseur Onderhoud en verbetering bestaande woningen

 



 

 

 

 



 

 

 

 

 

Er moet snel een nieuw realistisch en risicogericht asbestbeleid- en stelsel komen, dit stellen Aedes en LTO Nederland in een brief aan de Kamercommissies van Infrastructuur en Waterstaat en Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Aanleiding voor deze brief zijn debatten in de Tweede Kamer over de Leefomgeving en Gezond en Veilig werken, beide op 20 februari 2020.



 



 

      Delen   - [ Facebook ](https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://aedes.nl/markdownify/node/1040&title=Aedes: maak vaart met nieuw asbeststelsel "Delen met Facebook")
 - [ X ](https://x.com/intent/tweet?text=Aedes: maak vaart met nieuw asbeststelsel+https://aedes.nl/markdownify/node/1040 "Delen met X")
 - [ Linkedin ](https://www.linkedin.com/sharing/share-offsite/?url=https://aedes.nl/markdownify/node/1040 "Delen met Linkedin")
 - [ Email ](mailto:?subject=Aedes: maak vaart met nieuw asbeststelsel&body=https://aedes.nl/markdownify/node/1040 "Delen met E-mail")
 




 



 

 

 



In de brief kaarten Aedes en LTO Nederland de volgende punten aan:

- **Nieuw asbestbeleid**  
     Aedes wil zo snel mogelijk een realistisch en risicogericht asbestbeleid waarbij bescherming en gezondheid van mensen voorop staat. Daarbij moeten wet- en regelgeving in verhouding staan tot de mogelijke risico’s. Nieuw asbestbeleid moet innovatieve werkmethoden stimuleren en een afschaling in risicoklasse voor onder andere asbestdaken en vensterbanken mogelijk maken.  
     Aedes en LTO Nederland werken graag mee aan herijking van het asbeststelsel.
- **VIP**  
     Een Validatie en Innovatie Punt (VIP) kan nieuwe ontwikkelingen bij asbestsanering stimuleren. Aedes dringt er bij staatssecretaris Van Ark (SZW) op aan dat in VIP geen partijen kunnen deelnemen die belang hebben bij bepaalde innovaties of bij het proces van asbestinventarisatie, -verwijdering en eindbeoordeling.
- **Samenwerkingsverklaring**  
     Aedes en LTO Nederland hebben besloten de Samenwerkingsverklaring aanpak van asbestdaken niet te tekenen. In de verklaring ontbreekt namelijk een risicogerichte aanpak, ruimte voor innovatie en een verantwoorde regie vanuit de overheid om sanering veilig, betaalbaar en sneller uit te voeren.
- **Compensatie daksanering**  
     Aedes en LTO Nederland vragen om compensatie van eigenaren die hun dak willen saneren, hiervoor voorbereidingen hebben getroffen, maar geen subsidie kunnen krijgen omdat de regeling is uitgeput.
- **Onderzoek huidig stelsel**  
     Aedes heeft de Nederlandse School voor Openbaar Bestuur (NSOB) opdracht gegeven het huidige asbeststelsel te onderzoeken. De resultaten komen naar verwachting in april 2020.



 



 

 







Lees de [volledige brief van Aedes en LTO Nederland](https://aedes.nl/media/document/brief-lto-en-aedes-aan-vaste-kamercommissie "Brief LTO en Aedes aan Vaste Kamercommissie").

Lees ook het [bericht over de motie verandering asbeststelsel](https://aedes.nl/gezond-en-veilig-wonen/tweede-kamer-verander-asbeststelsel-en-geef-ruimte-aan-innovatie "Tweede Kamer: verander asbeststelsel en geef ruimte aan innovatie")



 



 

 





 



##  Lees meer over 

 [Gezond en Veilig Wonen](https://aedes.nl/gezond-en-veilig-wonen) 

 [Asbest](https://aedes.nl/asbest)