[Publicaties](https://aedes.nl/publicaties)

 



#  Klokkenluidersregeling en regeling misstand anoniem melden 



 



 ![](https://aedes.nl/themes/custom/aed/static/images/icons/icon_wet-_en_regelgeving_header.png)  Wet- en regelgeving  · 26 augustus 2025  

 

 Expert ![Jos de Fuijk](https://aedes.nl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/2024-04/Jos%20de%20Fuijk-24-04-10-704-01.jpg?h=cd2a7045&itok=VJKfFypH)

 







 



[Jos de Fuijk](https://aedes.nl/fuijk)

 





Coördinator NVBW en verenigingssecretaris

 



 

 

 

 



 

 

 

 

 

2 jaar geleden is de model-klokkenluidersregeling van Aedes aangepast, op basis van de toen nieuwe *Wet bescherming klokkenluiders*. Aanvullend op de wet zou er een Algemene Maatregel van Bestuur komen met een regeling hoe een vermoeden van een misstand anoniem gemeld kan worden bij een onafhankelijke functionaris.

De minister heeft nu besloten dit toch in de wet zelf te regelen. Er komt een wetsvoorstel tot aanpassing van de *Wet bescherming klokkenluiders* schreef zij in een [Kamerbrief van 18 juli 2025](https://zoek.officielebekendmakingen.nl/kst-1207296.pdf).



 



 

      Delen   - [ Facebook ](https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://aedes.nl/markdownify/node/7380&title=Klokkenluidersregeling en regeling misstand anoniem melden "Delen met Facebook")
 - [ X ](https://x.com/intent/tweet?text=Klokkenluidersregeling en regeling misstand anoniem melden+https://aedes.nl/markdownify/node/7380 "Delen met X")
 - [ Linkedin ](https://www.linkedin.com/sharing/share-offsite/?url=https://aedes.nl/markdownify/node/7380 "Delen met Linkedin")
 - [ Email ](mailto:?subject=Klokkenluidersregeling en regeling misstand anoniem melden&body=https://aedes.nl/markdownify/node/7380 "Delen met E-mail")
 




 



 

 

 



## Modelregeling Melding mistanden

Woningcorporaties met 50 medewerkers of meer moeten ervoor zorgen dat hun klokkenluidersregeling is aangepast aan de *Wet bescherming klokkenluiders*. Ook de Governancecode Woningcorporaties 2025 schrijft voor dat woningcorporaties een klokkenluidersregeling hebben.

We hebben een [tijdelijke modelregeling Melding mistanden](https://aedes.nl/media/document/tijdelijke-modelregeling-melding-misstanden "Tijdelijke modelregeling Melding misstanden") beschikbaar, die voldoet nog steeds aan wat op dit moment vereist is. Die passen we aan als het wetsvoorstel tot aanpassing van de Wet bescherming klokkenluiders bekend is. Waarschijnlijk zal dat dus pas in de loop van 2026 zijn.



 



 

 







## Download de tijdelijke modelregeling

[Tijdelijke modelregeling Melding misstanden (159.57 kB pdf)](https://aedes.nl/media/document/tijdelijke-modelregeling-melding-misstanden)

 







[Tijdelijke modelregeling Melding misstanden Word-versie (60.85 kB docx)](https://aedes.nl/media/document/tijdelijke-modelregeling-melding-misstanden-word-versie)

 







 



 

 





                      

### Heb je vragen over dit onderwerp?

 

 

 [Stel ze in de community Juridische zaken](https://aedes.nl/community/juridische-zaken) 

 



 

 

 





 



##  Lees meer over 

 [Governance en integriteit](https://aedes.nl/governance-en-integriteit)