[Publicaties](https://aedes.nl/publicaties)

 



#  Leidraad Van stenen naar mensen 



 



 ![](https://aedes.nl/themes/custom/aed/static/images/icons/icon_instrument_header.png)  Instrument  · 16 juni 2025  

 

 Expert ![Nora van de Water](https://aedes.nl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/2024-03/231009-Nora%20van%20de%20Water0445-02.jpg?h=cd2a7045&itok=ToPgoyEi)

 







 



[Nora van de Water](https://aedes.nl/water)

 





Belangenbehartiger

 



 

 

 

 



 

 

 

 

 

Zorgen dat mensen niet alleen een huis hebben, maar ook een thuis in een leefbare buurt waar ze gezien worden, mee kunnen doen en tot hun recht komen. Dat is de kerntaak van corporaties. Hoe geef je daar strategisch invulling aan, op een manier die past bij je identiteit en lokale context? En hoe doe je dat samen met gemeenten, zorgpartijen en bewoners? De leidraad *Van stenen naar mensen* helpt je hierbij.



 



 

      Delen   - [ Facebook ](https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://aedes.nl/markdownify/node/13091&title=Leidraad Van stenen naar mensen "Delen met Facebook")
 - [ X ](https://x.com/intent/tweet?text=Leidraad Van stenen naar mensen+https://aedes.nl/markdownify/node/13091 "Delen met X")
 - [ Linkedin ](https://www.linkedin.com/sharing/share-offsite/?url=https://aedes.nl/markdownify/node/13091 "Delen met Linkedin")
 - [ Email ](mailto:?subject=Leidraad Van stenen naar mensen&body=https://aedes.nl/markdownify/node/13091 "Delen met E-mail")
 




 



 

 

 



## Opbouw leidraad: 8 stappen...

Het 8-stappenplan biedt houvast bij het ontwikkelen van een strategische aanpak voor ‘van stenen naar mensen’. De stappen helpen om gestructureerd te werken van bewustwording en analyse, via het formuleren van prioriteiten en strategie, naar uitvoering, evaluatie en borging. Hoewel de stappen in grote lijnen universeel toepasbaar zijn, krijgt de uitwerking ervan een andere invulling afhankelijk van de identiteit, context en drijfveren van de corporatie.



 



 

 







## ...en 3 groeipaden

De leidraad biedt een ordening van 3 dominante groeipaden voor woningcorporaties op basis van de organisatiedrijfveren:

- De betrokken huisvester
- De emancipator
- De samenlevingsbouwer.

Bij ieder groeipad is het 8-stappenplan uitgewerkt en staan voorbeelden uit de praktijk beschreven.



 



 

#### Kijk ook eens bij

 ![](https://aedes.nl/themes/custom/aed/static/images/icons/icon_aedes-standpunt.svg) Aedes-standpunt · 18 jun 2024

 

###  [Woningcorporaties: Volkshuisvesting als basis voor bestaanszekerheid](https://aedes.nl/vereniging/woningcorporaties-volkshuisvesting-als-basis-voor-bestaanszekerheid)



 







 

 

 







## Download de leidraad Van stenen naar mensen

[Van stenen naar mensen\_230625.pdf (1.49 MB pdf)](https://aedes.nl/media/document/van-stenen-naar-mensen230625pdf)

 







 



 

 





 



##  Lees meer over 

 [Leefbare en veilige wijken](https://aedes.nl/leefbare-en-veilige-wijken) 

 [Aandachtsgroepen](https://aedes.nl/aandachtsgroepen)