[Publicaties](https://aedes.nl/publicaties)

 



#  Senioren willen zo lang mogelijk zelfstandig wonen 



 



 ![](https://aedes.nl/themes/custom/aed/static/images/icons/icon_onderzoek_header.png)  Onderzoek  · 27 mei 2024  

 

 Expert ![Simone Boeren](https://aedes.nl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/2021-07/Simone%20Boeren.jpg?h=78274596&itok=XxmDlXO6)

 







 



[Simone Boeren](https://aedes.nl/boeren)

 





Adviseur Sectorontwikkeling

 



 

 

 

 



 

 

 

 

 

50-plussers willen in de toekomst het liefst zo lang mogelijk zelfstandig thuis blijven wonen. Maar als de noodzaak zich voordoet - omdat men bijvoorbeeld meer zorg nodig heeft - dan wil een meerderheid een verhuizing naar een passende woning wel overwegen. Maar dan moet er wel een plek zijn om elkaar te kunnen ontmoeten. Dit blijkt uit [onderzoek](https://bureauvijftig.nl/thuis-oud-worden-onderzoek-2024/) van Vilans en Bureauvijftig, gespecialiseerd in 50-plus communicatie, onder 1.629 50-plussers.



 



 

      Delen   - [ Facebook ](https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://aedes.nl/markdownify/node/10408&title=Senioren willen zo lang mogelijk zelfstandig wonen "Delen met Facebook")
 - [ X ](https://x.com/intent/tweet?text=Senioren willen zo lang mogelijk zelfstandig wonen+https://aedes.nl/markdownify/node/10408 "Delen met X")
 - [ Linkedin ](https://www.linkedin.com/sharing/share-offsite/?url=https://aedes.nl/markdownify/node/10408 "Delen met Linkedin")
 - [ Email ](mailto:?subject=Senioren willen zo lang mogelijk zelfstandig wonen&body=https://aedes.nl/markdownify/node/10408 "Delen met E-mail")
 




 



 

 

 



Er zijn echter 2 kanttekeningen: onvoldoende passend aanbod in de buurt én twijfel of het wel betaalbaar is. ‘Als we echt doorstroming willen, moeten we deze 2 hobbels nemen’, aldus Anne Hezemans van Bureauvijftig.

De reden om langer thuis te blijven wonen is de buurt en leefomgeving. 63% van de 50-plussers geeft aan dat ze op hun buurtgenoten terug kunnen vallen als er hulp nodig is.

Ongeveer 50% van de ondervraagden gaat wel eens naar een vereniging, gebedshuis of buurthuis, waarbij de vereniging het meest wordt genoemd. Gebeds- en buurthuizen worden veel minder bezocht. Maar wat als we de buurthuizen nu eens omtoveren tot een echte ontmoetingsplek?, stelt Hezemans op de [website van Platform31](https://www.platform31.nl/artikelen/senioren-willen-best-verhuizen-maar-wel-in-eigen-buurt/).



 



 

 







 [     Vraag de resultaten op bij BureauVijftig. ](https://bureauvijftig.nl/thuis-oud-worden-onderzoek-2024/) 

 



 

 





 



##  Lees meer over 

 [Ouderenhuisvesting](https://aedes.nl/ouderenhuisvesting)