Ondersteuning voor bouwen én aanpassen
Met de SZGW (€ 80 miljoen) kunnen corporaties investeren in nieuwbouw van zorggeschikte woningen en het aanpassen van bestaand bezit, bijvoorbeeld naar rollatortoegankelijke woningen.
De regeling helpt om woningen geschikt te maken voor bewoners met een (toenemende) zorgvraag, zodat zij langer zelfstandig kunnen blijven wonen.
De SOO (€ 40 miljoen) richt zich op een ander, maar aanvullend onderdeel: een bijdrage aan de realisatie van ontmoetingsruimten in geclusterde wooncomplexen voor senioren.
Regelingen goed te combineren
De SZGW en SOO sluiten inhoudelijk goed op elkaar aan en versterken elkaar. Voor veel projecten is het mogelijk om gebruik te maken van beide regelingen.
Dit biedt corporaties de kans om zowel de fysieke kwaliteit van woningen als de sociale kwaliteit van wooncomplexen tegelijk te verbeteren
Aanvragen mogelijk tot eind 2026
Beide subsidieregelingen staan open tot en met 18 december 2026.
De voorwaarden zijn gelijk aan die van de vorige ronde. Dat betekent dat corporaties die eerder een aanvraag hebben gedaan, kunnen voortbouwen op bestaande kennis en ervaringen.
Meer informatie over de voorwaarden en aanvraagprocedures is te vinden via de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO): SZGW en SOO.